Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc nadeszła w samą porę - mężczyzna zasłabł na plaży, pomogli policyjni wodniacy

Data publikacji 01.07.2019

Policjanci z patrolu wodnego pomogli mężczyźnie, który zasłabł na plaży. Dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy, mężczyzna szybko odzyskał siły i został przekazany pod opiekę załodze pogotowia. Pamiętajmy, żeby w upalne dni zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem i nie pozostawać zbyt długo na słońcu.

Pogoda dopisuje, codzienne upały i brak opadów, powodują, że mieszkańcy szukają ochłody nad jeziorami na terenie powiatu międzyrzeckiego. Dlatego ważne jest, aby w takich miejscach nie zabrakło również policjantów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających, a w razie potrzeby udzielą pomocy. W niedzielę (30 czerwca) policjanci patrolujący jezioro Szarcz szybko dotarli do mężczyzny potrzebującego pomocy. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu został zaalarmowany przez osoby wypoczywające na plaży, że starszy mężczyzna źle się poczuł i zasłabł. Niezwłocznie na miejsce skierował policyjnych wodniaków, którzy w tym czasie patrolowali jezioro na motorówce. Natychmiastowe dotarcie na miejsce, profesjonalna pomoc udzielona przez policjantów, przyniosła efekty. Już po kilku minutach 75-letni mieszkaniec Zielonej Góry poczuł się dużo lepiej. Został przekazany pod opiekę załogi karetki pogotowia, która już jechała na miejsce.

Policjanci apelują do wszystkich wypoczywających nad wodą o zachowanie ostrożności i rozwagi, unikanie brawury. Należy pamiętać, aby przy wysokich temperaturach nie przebywać zbyt długo na słońcu. Unikać go zwłaszcza w godzinach południowych i popołudniowych. Zbyt długie zażywanie kąpieli słonecznych może zakończyć się nawet udarem. Nie bagatelizujmy zagrożenia!

 

Źródło: aspirant Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

 

  • Akcja ratownicza na plaży.
  • Akcja ratownicza na plaży.
  • Akcja ratownicza na plaży.
Powrót na górę strony