Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za nietrzeźwym kierowcą ciężarówki

Data publikacji 02.07.2019

Dzielnicowy z Dobrej (powiat łobeski) po pościgu zatrzymał 47-letniego mieszkańca powiatu gryfickiego. Mężczyzna kierujący Scanią nie zatrzymał się do kontroli drogowej i przyspieszając chciał zgubić jadący za nim radiowóz policyjny. Nie reagował na żadne sygnały. Po kilkunastu minutach został zatrzymany. W organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu.

Dyżurny z Łobza otrzymał zgłoszenie od uczestnika ruchu, który na drodze Resko-Płoty zauważał jadący „całą szerokością drogi” samochód ciężarowy, który spycha inne pojazdy. Dzielnicowy z Dobrej pojechał w rejon, gdzie miał poruszać się nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyspieszył, zajeżdżał drogę radiowozowi, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, wzniesieniu, łuku drogi stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Policjant podjął pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Przed skrzyżowaniem dróg Czarne - Sułdawia kierowca ciężarówki nie mając szans ucieczki zatrzymał się i zaczął uciekać pieszo do lasu. Dzielnicowy zatrzymał 47-latka, który był wobec niego agresywny. Badanie trzeźwości kierowcy wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie pościgu policyjnego nikt z osób postronnych nie ucierpiał.

Czynności procesowe w sprawie szeregu wykroczeń i przestępstw popełnionych przez 47-latka prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie 47-latek odpowie przed sądem.

To czujność świadków oraz brak społecznej akceptacji na kierowanie samochodem po alkoholu spowodowała, że nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

Powrót na górę strony