Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o kradzież ciągnika i przyczepy

Data publikacji 03.07.2019

Radziejowscy policjanci zatrzymali 40-latka podejrzanego o kradzież ciągnika i przyczepy na terenie Niemiec. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie warte ponad 100 tys. złotych. Podejrzany o ten czyn trafił tymczasowo do aresztu na 3 miesiące.

Kryminalni z Radziejowa dostali w sobotę (29.06.19) informację, że na terenie jednego z zakładów w pow. radziejowskim może być zaparkowany ciągnik i przyczepa skradzione kilka dni wcześniej w Niemczech. Policjanci pojechali, żeby sprawdzić ten sygnał. Na miejscu wszystko się potwierdziło. Kryminalni ustalili osobę, która przywiozła sprzęt do naprawy na teren zakładu. Był nim 40-letni mieszkaniec pow. włocławskiego, który po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez radziejowskich policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzewanemu mężczyźnie zarzutu kradzieży ciągnika rolniczego i przyczepy o wartości 122 tys. złotych.

Wczoraj (2.07.19) policjanci doprowadzili podejrzanego  do sądu. Tam zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Przestępstwo, o które jest podejrzany zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony