Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają poszukiwania zaginionego kajakarza

Data publikacji 03.07.2019

Policjanci, strażacy oraz WOPR prowadzą poszukiwania 40-letniego mieszkańca Puław, którego kajak i rzeczy osobiste zostały znalezione wczorajszego dnia. Mimo prowadzonej akcji poszukiwawczej nie odnaleziono zaginionego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna wyszedł z domu z zamiarem wędkowania. Dzisiaj poszukiwania zostały wznowione.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do puławskiego dyżurnego wczoraj, 02.07.2019 r., po południu. Przypadkowy mężczyzna, który przyszedł nad Wisłę, zauważył dryfujący po rzece pusty kajak. Nawołując głośno, próbował odnaleźć jego właściciela. Gdy to nie poskutkowało, powiadomił służby. 

Policjanci, którzy pojechali na miejsce, wyciągnęli kajak z wody. Wewnątrz znajdowały się buty, kapok oraz plecak z rzeczami osobistymi. Na miejsce wezwani zostali policjanci pełniący służbę na łodzi. Funkcjonariusze sprawdzili teren. Na wyspie znajdującej się nieopodal znaleźli ubrania, wędkę oraz inne przedmioty. Jak się okazało, należały one do 40-letniego mieszkańca Puław. Mężczyzna wyszedł z domu wczoraj przed południem z zamiarem wędkowania. Nad Wisłą został również odnaleziony jego samochód.

Poza policjantami działania poszukiwawcze prowadzili strażacy z PSP oraz OSP z Góry Puławskiej i OSP Włostowice, a także WOPR.

Dzisiaj akacja poszukiwawcza została wznowiona. Policjanci, strażacy oraz WOPR sprawdzają brzegi Wisły, zaplanowano także działania specjalistycznej grupy nurków ze straży pożarnej.

(KWP w Lublinie/js)

Powrót na górę strony