Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opoczyńscy kryminalni zatrzymali sprawcę napaści na ratownika medycznego

Data publikacji 03.07.2019

Dzięki determinacji opoczyńskich policjantów, skrupulatnym zebraniu szeregu informacji, opoczyńscy kryminalni zatrzymali sprawcę naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy do napaści na ratownika medycznego doszło w sobotę, 29 czerwca 2019 roku, w opoczyńskim szpitalu. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że około godziny 1.30 pogotowie ratunkowe na Szpitalny Oddział Ratunkowy przywiozło mężczyznę, który nieprzytomny leżał na jednej z ulic miasta. Pacjent został przebadany, w tym sprawdzono stan jego  trzeźwości. Wynik zaskoczył wszystkich. Okazało się, że mężczyzna ma prawie 6 promili alkoholu w organizmie. Medycy zdecydowali o pozostawaniu mężczyzny do wytrzeźwienia na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Niestety po kilku godzinach pobytu w szpitalu mężczyzna zaczął być agresywny, zaczepiał innych pacjentów oraz personel. Ratownicy chcieli go uspokoić i położyć do łóżka. Wówczas mężczyzna pięścią uderzył w twarz jednego z nich.

Mężczyzna na wieść o powiadomieniu Policji o jego agresywnym zachowaniu uciekł ze szpitala przed przyjazdem funkcjonariuszy. Niestety personelowi szpitala nie udało się ustalić personaliów mężczyzny. W takich sytuacjach jak zawsze do ustalenia sprawcy przestępstwa zaangażowani zostali opoczyńscy kryminalni. Policjanci  zebrali w sprawie wiele informacji, zabezpieczyli dowody. Ich determinacja w ustaleniu sprawcy przyniosła efekty. 3 lipca br. funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 260letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut. Tłumaczył się upojeniem alkoholowym i niekontrolowaniem swoich emocji. Wyraził skruchę. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

Przypominamy, za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara  do 10 lat pozbawienia wolności. Ratownik medyczny w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych ma także status funkcjonariusza publicznego.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony