Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali mężczyznę oraz zwierzę z pożaru

Data publikacji 04.07.2019

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru budynku zlokalizowanego przy ulicy 1-go Maja w Łaziskach Górnych. Narażając własne życie i zdrowie, pomimo płomieni i silnego zadymienia, uratowali mężczyznę przebywającego w płonącym mieszkaniu oraz zwierzę jego córki- królika.

Dyżurny z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał zgłoszenie o wybuchu pożaru w jednym z domów w Łaziskach Górnych przy ulicy 1-go Maja. Na miejsce skierowani zostali policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego oraz zespołu kryminalnego, którzy dotarli na miejsce zdarzenia jako pierwsi. Z uzyskanych informacji na miejscu ustalili, że w mieszkaniu usytuowanym na pierwszym piętrze budynku, z którego wydobywa się gęsty czarny dym, znajduje się mężczyzna. Stróże prawa nie bacząc na niebezpieczeństwo, weszli do wnętrza płonącego i zadymionego mieszkania, gdzie w pomieszczeniu znaleźli leżącego na łóżku nieprzytomnego lokatora. Policjanci natychmiast wyciągnęli mężczyznę na zewnątrz, gdzie odzyskał świadomość. Uratowany oświadczył, że w płonącym mieszkaniu znajduje się jeszcze zwierzę jego córeczki - królik. Z uwagi na nowe okoliczności jeden z mundurowych pozostał z poszkodowanym udzielając mu pierwszej pomocy, natomiast pozostali policjanci ponownie weszli do płonącego mieszkania, z którego wynieśli zwierzę. Kilka minut po przeprowadzonej przez mundurowych akcji ratunkowej na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Teraz biegły z zakresu pożarnictwa określi co było przyczyną wybuchu ognia.

(KWP w Katowicach / bj)

  • domowy królik
  • obraz pomieszczenia po pożarze
Powrót na górę strony