Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

100 atrakcji w 8 dni - Kameralne Lato startuje już 6 lipca!

Data publikacji 04.07.2019

Już w najbliższą sobotę, 6 lipca br., startują 12. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO. Program tegorocznej edycji festiwalu obfituje w liczne atrakcje skierowane do młodszych i starszych miłośników kina, początkujących i doświadczonych twórców filmowych, dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wszystkich gości, którzy zawitają w tym czasie do Radomia jak i jego mieszkańców.

Tegoroczne KAMERALNE LATO będzie wypełnione atrakcyjnymi wydarzeniami skierowanymi do miłośników kina, początkujących i doświadczonych twórców filmowych, dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wszystkich gości, którzy zawitają w tym czasie do Radomia.

12. Edycja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych to aż 100 punktów programu, wzbogaconych o „Radomski kalejdoskop kulturowy”, który zabierze uczestników w różne zakątki kraju i świata.

Festiwal wystartuje w sobotę 6 lipca wydarzeniami poświęconymi kulturze Włoch – kraju organizacji partnerskiej organizatora festiwal, Laboratorio dei Sogni. Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu “Radomski Kalejdoskop Kulturowy“, organizowanego w ramach projektu “Poznajemy potrawy i obyczaje – Budżet Obywatelski 2019”, zainicjowanego bezpośrednio przez mieszkańców Radomia.

W niedzielę 7 lipca rozpocznie się międzynarodowy cykl warsztatów “SPOT – Social Pictures of Today“, w którym weźmie udział młodzież z Polski, Włoch, Francji i partnerskiego miasta Radomia z Niemiec – Magdeburga. Zapraszamy również do MOK Amfiteatr na serię wydarzeń “Radomskiego Kalejdoskopu Kulturowego“, dotyczących kultury i kuchni rodem ze Stanów Zjednoczonych. W muszli koncertowej w Parku Kościuszki usłyszymy ścieżki dźwiękowe znanych filmów i seriali w wykonaniu kwartetu smyczkowego “Le Corde Del Mondo”. Tego dnia nastąpi również tradycyjne uroczyste otwarcie KAMERALNEGO LATA – przejazd zabytkowych samochodów i Kameralny Piknik Filmowy z atrakcjami dla najmłodszych. Wieczorem zaprezentujemy wybór filmów odrzutowych w ramach konkursu Hyde Park.

Festiwalowy poniedziałek 8 lipca rozpocznie się wykładem otwartym aktorki Katarzyny Dorosińskiej oraz warsztatami z cyklu ABC Pracy z kamerą. W Radomskim Klubie Środowisk Twórczych – ŁAŹNI odbędzie się koncert inspirowany muzyką filmową w wykonaniu Aleksandra Dębicza pt. “Cinematic piano”. Po zmroku zapraszamy na pokaz plenerowy filmu otwarcia “Córki dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, przewodniczącej Jury 12. edycji KAMERALNEGO LATA.

Czwarty dzień festiwalu (wtorek, 9 lipca) upłynie pod znakiem szeregu wydarzeń edukacyjnych przeznaczonych dla uczestników warsztatów KAMERALNEGO LATA. Jednym z nich jest spotkanie z ekspertami Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Zapraszamy na wykład otwarty dziennikarki i prezenterki telewizyjnej Soni Śledź, znanej wielu sympatykom sportowych serwisów informacyjnych, dotyczący specyfiki pracy w stacji telewizyjnej. Dzień zakończy pokaz plenerowy filmu “Zabij mnie glino”, reż. Jacek Bromski.

W środę 10 lipca KAMERALNE LATO rozprzestrzeni się na ulicach Radomia. Uczestnicy warsztatów rozpoczną prace nad zdjęciami do spotów filmowych, a w centrum miasta zostanie zainscenizowana plenerowa scena specjalna, w której pojawią się policyjne grupy dochodzeniowe prowadzące tajemnicze śledztwo na ulicach miasta. Z kolei w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA odbędzie się CANON TECHNOLOGY DAY, czyli prezentacje nowinek technicznych w zakresie rejestracji obrazu. Aktywne i przedsiębiorcze osoby zapraszamy na szkolenie “Crowdfunding w przemysłach kreatywnych” i wykład inaugurujący cykl INTERFILMLAB 3.0 dotyczący dystrybucji filmów na rynku VoD. Po południu czekają aż trzy propozycje filmowe – dwie projekcje filmów z okazji 100-lecia Policji połączone z wykładem o historii polskiego kina policyjnego oraz plenerowa kontynuacja tematu policyjnego: projekcja “Jestem mordercą” w reżyserii Macieja Pieprzycy.

Czwartkowy poranek (11 lipca) będzie dedykowany najmłodszym uczestnikom, którzy będą mieli okazję wziąć udział w trzech projekcjach i warsztatach cyklu KAMERALNE LATO DZIECIOM. w MCSW ELEKTROWNIA. Z kolei ze starszymi fanami filmu spotka się Ambasadorka KAMERALNEGO LATA Anna Mucha podczas wykładu na temat pracy aktora na planie filmowym. Pełną parą ruszy program wydarzeń branżowych INTERFILMLAB 3.0, w tym m.in. panel dyskusyjny o przyszłości regionalnych funduszy filmowych w Polsce. W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbędzie się panel dyskusyjny na temat społecznej i edukacyjnej roli filmu. Po południu rozpoczną się pierwsze projekcje filmów biorących udział w Konkursie Głównym festiwalu.

W piątek 12 lipca od rana w MCSW ELEKTROWNIA odbywać się będą pitchingi scenariuszy i projektów filmowych oraz związane z nimi szkolenia INTERFILMLAB 3.0. Z kolei w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu widzowie będą mieli okazję spotkać się z członkami Jury KAMERALNEGO LATA – Wojciech Solarz opowie o reżyserii filmu niskobudżetowego, a Radosław Ładczuk o pracy autora zdjęć filmowych. Wykład otwarty w RKŚTiG ŁAŹNI poprowadzi także Izabela Brejtkop, opowiadając o nieprzewidywalnych aspektach zawodu aktora. Podwoje MOK Amfiteatr opanują atrakcje związane z japońską kulturą – w ramach “Radomskiego Kalejdoskopu Kulturowego” będzie można wziąć udział w warsztatach kaligrafii, obejrzeć pokaz tańca i strojów, multimedialną wystawę zdjęć oraz pokaz japońskiego filmu. Nie zabraknie też konkursów i upominków dla najmłodszych. W to letnie popołudnie będzie można również odpocząć od upałów na sali kinowej, oglądając kolejne projekcje filmów w Konkursie Głównym i dyskutując z ich twórcami.

Sobota 13 lipca - ostatni dzień festiwalu przyniesie szkolenia dotyczące rynku VoD oraz Masterclass Sparing z udziałem Agnieszki Smoczyńskiej i Radosława Ładczuka. Partnerzy festiwalu – Stowarzyszenie Droga Mleczna oraz Radomskie Klasyki zaproszą gości na zwiedzanie radomskich lokacji o największym potencjale filmowym. Wczesnym popołudniem rozpoczną się wydarzenia z cyklu “Radomski Kalejdoskop Kulturowy” związane z kulturą niemiecką. Reprezentantka Offener Kanal z Magdeburga, partnerskiego miasta Radomia, zaprezentuje oryginalny przepis na niemiecki specjał kulinarny, po czym będzie można posłuchać koncertu, wziąć udział w konkursach i spotkaniach z przedstawicielami Niemiec oraz obejrzeć film niemieckiego reżysera.

Festiwal jak zawsze zamknie uroczysta ceremonia finałowa w kinie Helios, podczas której poznamy laureatów 12. Edycji KAMERALNEGO LATA.

Szczegółowy program 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO wraz z katalogiem w wersji online jest dostępny pod linkiem: https://kameralnelato.pl/program-2019.

12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 6 – 13 lipca 2019 r.

Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Współorganizatorami wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury, Miasta Radom, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR i Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu.

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.

W działaniach organizacyjnych wesprą Festiwal: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

Więcej informacji: www.kameralnelato.pl

Kontakt:

Justyna Durmaj

Rzecznik Prasowy 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO

e-mail: promocja@filmforum.pl
tel. +48 695131369

(KWP w Radomiu/ js)
 

Powrót na górę strony