Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant czujny nawet w dniu wolnym od służby

Data publikacji 08.07.2019

Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjanta z posterunku w Dołhobyczowie mundurowi z tomaszowskiej patrolówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Nieodpowiedzialny 45-latek mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie wspólnie z kolegą wybrał się autem na zakupy. Jego dziwne zachowanie wzbudziło podejrzenie mundurowego, który przebywał w sklepie, będąc na wolnym. Policjant ruszył za kierowcą wzywając również patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę na jednej z posesji.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14:00 w miejscowości Jeziernia. Policjant z posterunku w Dołhobyczowie będąc na wolnym, robił zakupy. W pewnym momencie zauważył, że ze sklepu wychodzi mężczyzna, który dziwnie się zachowuje, jest pobudzony. Po czym wspólnie z kolegą wsiada do zaparkowanego w pobliżu volkswagena i odjeżdża. Funkcjonariusza zaniepokoiło zachowanie kierującego, dlatego natychmiast ruszył za nim i wezwał patrol policji, informując jednocześnie, w którym kierunku jedzie. Na miejsce ruszyli policjanci z tomaszowskiej patrolówki.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy na jednej z posesji. Jak się okazało, czujność mundurowego nie zawiodła. 45-latek z gminy Tomaszów Lubelski był nietrzeźwy. Po przebadaniu na zawartość alkoholu miał blisko 2,5 promila w organizmie.

Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony