Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogromna plantacja marihuany zlikwidowana przez rudzkich kryminalnych

Data publikacji 08.07.2019

Rudzcy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która zlokalizowana była w hali magazynowej w dzielnicy Ruda. Kryminalni zabezpieczyli prawie 400 krzaków konopi, sprzęt i urządzenia wykorzystywane w tym nielegalnym procederze. Z przejętych krzewów i zabezpieczonego suszu można było uzyskać ponad 8 tys. działek marihuany.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej zlikwidowali kolejną plantację konopi indyjskich, która działała na terenie miasta. Uprawa znajdowała się na granicy rudzkich dzielnic Chebzie i Ruda, w jednej z hal magazynowych. Kryminalni zabezpieczyli 391 krzewów konopi, oraz profesjonalny sprzęt do uprawy. Obecnie śledczy z rudzkiej komendy wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. gdzie trafiały środki odurzające. Zatrzymano 35-letniego właściciela plantacji, który decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Przypomnijmy, że za uprawę konopi grozi kara do 3 lat więzienia, a gdy przedmiotem przestępstwa jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości narkotyków, za kraty można trafić nawet na 8 lat. 

(KWP w Katowicach / bj)

Powrót na górę strony