Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany haker i odzyskane 800 tys. złotych

Data publikacji 09.07.2019

Na najbliższe trzy miesiące został aresztowany 27-letni haker, który w niedzielę rano został zatrzymany przez policjantów z Zakopanego i Warszawy. Mężczyzna włamał się na konto właściciela hotelu i wyprowadził z niego 800 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w jego warszawskim mieszkaniu.

Cała sytuacja miała miejsce w minioną środę (3 lipca br.) w Zakopanem, wtedy to tatrzańscy policjanci uzyskali informację, że właściciel jednego z tatrzańskich hoteli padł ofiarą przestępstwa. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, nieznany wówczas sprawca przełamał zabezpieczenia bankowości elektronicznej na jego koncie i „wyprowadził” z niego pieniądze w kwocie 800 tys. złotych na założony specjalnie w tym celu rachunek w innym banku. Mundurowi ustalili, że związek z przedmiotowym przełamaniem zabezpieczeń konta bankowego może mieć 27-letni mieszkaniec Warszawy. Tatrzańscy policjanci przy doskonałej współpracy z kolegami z Warszawy po kilku dniach intensywnych czynności doprowadzili do zatrzymania hakera. Był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów oraz tym, że został zidentyfikowany. Niemal cała suma skradzionych pieniędzy została odzyskana. Pozostałe środki zapewne niebawem trafią do właściciela hotelu. To nie ostatnia sprawa, za którą odpowie zatrzymany mężczyzna. Okazało się, że jest ścigany także dwoma listami gończymi za inne przestępstwa.

27-latek usłyszał już zarzuty, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem na konto, którego dopuścił się podejrzany grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.58 MB)

Powrót na górę strony