Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał libacji alkoholowej

Data publikacji 09.07.2019

Łódzcy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Łodzi, który podczas libacji alkoholowej śmiertelnie pobił jednego ze współbiesiadników. Decyzją Sądu Rejonowego został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

5 lipca br. policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Łodzi wraz z kryminalnymi VI Komisariatu Policji zatrzymali 35-latka podejrzanego o zabójstwo. Jak ustalono, zatrzymany mężczyzna wraz z grupą znajomych z pracy, dzień wcześniej spożywał alkohol przed sklepem. W spotkaniu tym uczestniczyły dwie kobiety oraz mężczyzna.

Po pewnym czasie dołączył do nich 50-letni konkubent jednej z kobiet i to do jego mieszkania przeniosła się zakrapiana alkoholem impreza. W trakcie spotkania jedna z kobiet poskarżyła się podejrzanemu, że jest źle traktowana przez konkubenta. Ten postanowił wymierzyć sprawiedliwość 50-latkowi. Bił i kopał go po całym ciele. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Leżącego, zakrwawionego mężczyznę zauważył przez okno przypadkowy przechodzień i powiadomił służby. Po przybyciu na miejsce kryminalni bardzo szybko ustalili uczestników tego zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Już po kilku godzinach od zgłoszenia dotarli do miejsca zamieszkania podejrzanego o zabójstwo. Mężczyzna przyznał się stróżom prawa, że to on kopał i uderzał po całym ciele zmarłego. Jak stwierdził, jego zamiarem nie było zabicie mężczyzny.

35-latek, który był w przeszłości notowany za podobne przestępstwa. Usłyszał już zarzuty prokuratorskie i decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozić mu może kara dożywotniego pozbawienia wolności. Pozostałe trzy osoby objęte zostały dozorem policyjnym i odpowiedzą za nieudzielenie pomocy zmarłemu. Grozi im za to nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi/ js)

 

Powrót na górę strony