Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kobietę, która chciała targnąć się na swoje życie

Data publikacji 09.07.2019

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław - Grabiszynek, podczas interwencji na jednej z ulic dolnośląskiej stolicy pomogli kobiecie, która w akcie desperacji próbowała popełnić samobójstwo. Jeden z policjantów podczas rozmowy z kobietą, umiejętnie odwrócił jej uwagę, a w tym czasie jego kolega z patrolu błyskawicznie złapał balansującą na krawędzi 19-latkę i sprowadził bezpieczne na ziemię. Następnie nastolatka trafiła pod opiekę lekarzy.

Oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która w akcie desperacji weszła na wysokie rusztowanie, stojące przy jednym z budynków mieszkalnych. Według informacji, którą otrzymali funkcjonariusze, kobieta groziła wcześniej, że chce popełnić samobójstwo. Dyżurny natychmiast polecił funkcjonariuszom, aby udali się na miejsce, wzywając również wsparcie w postaci innych służb ratowniczych.

Policjanci jako pierwsi zjawili się na miejscu zdarzenia i od razu zauważyli stojącą na rusztowaniu kobietę. Znajdowała się na poziomie najwyższej kondygnacji budynku. 19-latka powiedziała policjantom, że nie ma już siły dalej żyć i chce ze sobą skończyć. Kiedy pod kamienicę zaczęły przyjeżdżać pozostałe służby, policjanci próbowali poprzez rozmowę uspokoić zdenerwowaną dziewczynę. Próby negocjacji były bardzo utrudnione z powodu stanu emocjonalnego, w którym znajdowała się 19-latka. W pewnej chwili jeden z policjantów wykorzystując nieuwagę kobiety balansującej na krawędzi rusztowania, chwycił ją mocno za tułów i ściągnął na balkon budynku, uniemożliwiając kobiecie oddanie skoku. Wraz z pomocą przybyłych na miejsce strażaków, wrocławski policjant sprowadził kobietę w bezpieczne miejsce.

Okazało się, że wpływ na tak niebezpieczne zachowanie kobiety mógł wpłynąć spożyty wcześniej alkohol. 19-latka została poddana badaniu policyjnym alkomatem, który wyświetlił wynik odpowiadający prawie dwóm promilom alkoholu w jej organizmie. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, gdzie możemy uzyskać profesjonalną pomoc.

Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

(KWP we Wrocławiu / js)

Powrót na górę strony