Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone podróbki warte ponad 230 tys. złotych

Data publikacji 09.07.2019

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną odzież i wyroby perfumeryjne znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę ponad 230 tys. złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą  skontrolowali wytypowane punkty sprzedaży w Koszalinie i Mielnie. Funkcjonariuszom towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli policjanci ujawnili cztery stanowiska, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 1237 sztuk odzieży i wyrobów perfumeryjnych oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na ponad 230 tys. złotych. Towar został zabezpieczony, a właściciele punktów w wieku  od 19 do 37 lat wkrótce usłyszą zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.   

Koszalińscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary. 

(KWP w Szczecinie / kp)

 

  • zabezpieczone przez policjantów pudełka z podrobionymi towarami
  • zabezpieczone przez policjantów pudełka z podrobionymi towarami
  • zabezpieczone przez policjantów pudełka z podrobionymi towarami, na pudełkach leżą dwa zegarki
  • zabezpieczone przez policjantów pudełka z podrobionymi towarami

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.17 MB)

Powrót na górę strony