Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli elektroniczne "podróbki" o wartości niemal 370 tys. zł

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie zabezpieczyli niemal 1800 sztuk produktów elektronicznych opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Przedstawiciel prawny pokrzywdzonych firm wstępnie oszacował wartość zabezpieczonych towarów na kwotę niemal 370 tys. zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 28-letni mieszkaniec miasta.

Wczoraj policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie weszli na teren jednej z bialskich firm. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że mogą tam znajdować się produkty elektroniczne znanych marek oznaczone podrobionymi znakami towarowymi. Policjanci ustalili, że urządzenia wprowadzane były do obrotu za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili tą informację. W sumie do policyjnego depozytu trafiło niemal 1800 sztuk „podróbek”. Zabezpieczono m.in. pady przewodowe, pendrive'y, ładowarki bezprzewodowe czy lokówki i suszarki.

Wartość zabezpieczonych przedmiotów została oszacowana na kwotę niemal 370 tys. zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszał już 28-letni mieszkaniec miasta.

Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP w Lublinie / kp)

 

  • podrobiony sprzęt w pudełkach
  • pudełka z podrobiona elektroniką
  • pudełka z podrobiona elektroniką
  • worki z zabezpieczonym podrobionym sprzętem elektronicznym
Powrót na górę strony