Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na urlopie zatrzymał kierującego fordem, który był poszukiwany i najprawdopodobniej nietrzeźwy

Data publikacji 09.07.2019

Dzielnicowy z Chmielna pokazał, że służbę pełni się również poza godzinami pracy. Funkcjonariusz będąc na urlopie zauważył jak kierowca forda wyszedł ze sklepu zataczając się, wsiadł za kierownicę samochodu i odjechał. Policjant widząc, że kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy pojechał za nim, zatrzymał go i wezwał patrol policji. Od kierującego pobrano krew do badań, dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany.

W sobotę przed godziną 21.00 policjant z Chmielna sierż.szt. Patryk Hejna jechał z rodziną na urlop. Robiąc zakupy w jednym ze sklepów spożywczych zauważył jak jeden z klientów chwiejąc się na nogach i zataczając poszedł w kierunku zaparkowanych samochodów, a następnie wsiadł za kierownicę forda.  Policjant podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy ruszył za nim aby go zatrzymać. Kierujący fordem jechał niebezpiecznie i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu zajeżdżając innym uczestnikom drogę.

Dzielnicowy z Chmielna nie odpuścił kierującemu i jadąc za nim wielokrotnie próbując go zatrzymać. Po krótkim czasie, w pobliskiej miejscowości policjant zmusił kierowcę do zjechania z drogi. Funkcjonariusz natychmiast podbiegł do forda, wyjął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę.

Kierowca forda został przekazany patrolowi policji, który przyjechał na miejsce. Od zatrzymanego czuć było alkohol, a obok na siedzeniu leżały butelki z piwem. Kierowca forda miał problem z utrzymaniem się na własnych nogach, tłumaczył się, że pojechał do sklepu jedynie po piwo.

59-letni kierujący został zatrzymany, dodatkowo okazało się, że był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony do komendy policji w Kartuzach. Zatrzymanemu została pobrana krew do badań.

Kierowca forda najprawdopodobniej usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 59-latkowi może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów

Pamiętajmy, że pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reakcja policjanta, który zachował czujność, najprawdopodobniej pozwoliła uniknąć tragedii.

Powrót na górę strony
Polska Policja