Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie porwania 13-latki

Data publikacji 10.07.2019

Tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie uprowadzenia 13-latki. 27-latek sam zgłosił się do komendy, bo, jak sam przyznał, „męczyło go sumienie”. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a na wniosek policjantów i prokuratora, został tymczasowo aresztowany. Za popełniane przestępstwo grozi mu 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na początku maja tego roku, na przystanku autobusowym na ul. Oświęcimskiej w Tychach. Wtedy też mężczyzna siłą zaciągnął nastolatkę do samochodu. Dzięki zdeterminowanej postawie, dziewczynce udało się uciec.

Pod koniec czerwca na policyjnych stronach internetowych oraz w mediach opublikowany został portret pamięciowy sprawcy. Zintensyfikowane działania mundurowych oraz wsparcie i zaangażowanie ze strony społeczeństwa, a także przedstawicieli mediów, okazały się w tej sprawie kluczowe.

W miniony weekend poszukiwany sam zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Tychach przyznając, że „męczyło go sumienie". Teraz śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach będą weryfikować wersję podaną przez zatrzymanego i ustalać szczegóły tego zdarzenia.

Wczoraj,09.07.br., na wniosek policjantów oraz prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 27-letniego mieszkańca Bierunia. Usłyszał on zarzut zmuszania do określonego zachowania oraz usiłowania uprowadzenia 13-latki. Grozi mu do 5 lat więzienia. 

Dziękujemy Państwu za każdą przekazaną informację oraz mediom za rozpowszechnienie przygotowanego przez policjantów portretu pamięciowego sprawcy. O tym, że 27-latka poszukuje Policja, mężczyzna dowiedział się właśnie z mediów.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Na zdjęciu widoczni umundurowani policjanci, którzy prowadzą zatrzymanego trzymającego ręce w kajdankach z tyłu
  • Na zdjęciu widoczni umundurowani policjanci, którzy prowadzą zatrzymanego trzymającego ręce w kajdankach z tyłu
  • Zatrzymany w policyjnej celi

Film Areszt za usiłowanie porwania 13-latki

Opis filmu: Areszt za usiłowanie porwania 13-latki

Pobierz plik Areszt za usiłowanie porwania 13-latki (format mp4 - rozmiar 8.43 MB)

Powrót na górę strony