Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złote Blachy 2019 dla najskuteczniejszych policjantów

Data publikacji 10.07.2019

10 lipca br. Koalicja Antypiracka (Związek Producentów Audio Video (ZPAV), Stowarzyszenie Sygnał i BSA/The Software Alliance) po raz 19. przyznała przedstawicielom jednostek Policji honorowe wyróżnienia - Złote Blachy - w uznaniu ich zasług w zwalczaniu kradzieży dóbr własności intelektualnej i obronie praw autorskich.

Za szczególne zaangażowanie i skuteczną walkę z piractwem muzycznym, telewizyjnym i komputerowym Złotymi Blachami przedstawiciele sektorów kreatywnych wyróżnili cztery jednostki Policji:

 • Wydział dw. Z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie – w uznaniu szczególnych osiągnięć w zwalczaniu kradzieży sygnału telewizyjnego, tzw. sharingu. Zaangażowanie i konsekwencja funkcjonariuszy przyczyniły się do przeprowadzenia największej dotąd akcji przerwania nielegalnego procederu udostępniania za pośrednictwem internetu uprawnień kart abonenckich płatnych platform satelitarnych, z którego korzystało około 1600 odbiorców. (Wyróżnienie Stowarzyszenia Sygnał).
 • Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KRP Warszawa VII – za szczególne zaangażowanie w wykrywanie przestępstw naruszenia praw autorskich do programów komputerowych na dużą skalę przez podmioty gospodarcze oraz za profesjonalizm i wnikliwość w zbieraniu i analizie materiału dowodowego. (Wyróżnienie BSA).
 • Wydział dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie – za skuteczność i umiejętność wielopłaszczyznowego rozpoznania problemu piractwa fonograficznego i jego związków z nielegalną dystrybucją sygnału telewizyjnego. (Wyróżnienie Związku Producentów Audio Video).

Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamila Brachy, Pełnomocnika Związku Producentów Audio Video (ZPAV) Marka Staszewskiego, Bartłomieja Wituckiego (BSA) i Teresy Wierzbowskiej, prezes Stowarzyszenia Sygnał. Gratulacje wyróżnionym funkcjonariuszom składali również wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka Lanberry oraz aktor Przemysław Sadowski.

Bartłomiej Witucki z BSA dziękując policjantom za zaangażowanie i skuteczną walkę z piractwem muzycznym, telewizyjnym i komputerowym powiedział: „Państwa praca ma olbrzymie znaczenie dla kultury oraz gospodarki, a szczególnie przyczynia się do ochrony konkurencyjności”.

Nadinsp. Kamil Bracha w imieniu własnym i Komendanta Głównego Policji podziękował za 19 lat wspólnej pracy i pogratulował wyróżnionym policjantom.

Inicjatywa Koalicji Antypirackiej zgromadziła podczas uroczystości wielu przedstawicieli mediów ogólnopolskich.

(BKS KGP / mat. prasowe Koalicji Antypirackiej /  mw / zdj. Izabela Pajdała BKS KGP)

 • uroczystość wręczenia Złotych Blach
 • uroczystość wręczenia Złotych Blach
 • uroczystość wręczenia Złotych Blach
 • uroczystość wręczenia Złotych Blach
 • uroczystość wręczenia Złotych Blach
 • uroczystość wręczenia Złotych Blach
 • uroczystość wręczenia Złotych Blach
 • uroczystość wręczenia Złotych Blach
 • uroczystość wręczenia Złotych Blach
Powrót na górę strony