Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gnał na motocyklu w terenie zabudowanym aż 183 km/h

Data publikacji 11.07.2019

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali do kontroli pirata drogowego. Mężczyzna pędził motocyklem na obszarze zabudowanym z prędkością 183 km/h. Kilkukrotnie przekroczył tym samym dozwoloną prędkość, która w tym miejscu ograniczona jest do 50 km/h. Kierujący ponadto nie posiadał uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdu i w trakcie jazdy wyprzedzał na „podwójnej ciągłej”. Za popełnione wykroczenia stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. zł i 15 pkt karnymi.

Jedną z sytuacji, która obrazuje z jakimi konsekwencjami muszą liczyć się piraci drogowi, jest przypadek ignorującego przepisy motocyklisty. Zwrócił on uwagę funkcjonariuszy zgorzeleckiej drogówki zbyt dynamiczną jazdą. Mężczyzna jechał w sposób nieprzewidywalny, a także gwałtownie przyspieszał i wyprzedzał inne pojazdy na „podwójnej ciągłej”. W miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierujący jednośladem pędził 183 km/h.

Mundurowi zatrzymali motocyklistę do kontroli. Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania tego typu pojazdem. Funkcjonariusze nałożyli na 27-letniego kierującego grzywnę w wysokości 1 tys. zł wraz z 15 pkt karnymi, a także zatrzymali jego prawo jazdy.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i bezwzględny zakaz wsiadania za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od nas samych.

(KWP we Wrocławiu/ js)

Powrót na górę strony