Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatnie pożegnanie śp. podinspektora Krzysztofa Skowrona

Data publikacji 14.07.2019

Wczoraj towarzyszyliśmy w ostatniej drodze naszego tragicznie zmarłego Kolegi śp. podinsp. Krzysztofa Skowrona, Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie. Podczas uroczystej ceremonii pogrzebowej pożegnała go rodzina, przyjaciele, współpracownicy, a także policjanci na czele z Komendantem Głównym Policji gen. insp. Jarosławem Szymczykiem oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofem Justyńskim. Krzysztof Skowron został pośmiertnie mianowany na stopień podinspektora Policji przez Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbietę Witek.

W ceremonii pożegnania podinsp. Krzysztofa Skowrona oprócz rodziny, najbliższych i przyjaciół wzięli udział także koleżanki i koledzy, z którymi pełnił służbę, a także przedstawiciele różnych instytucji, z którymi współpracował. Policjantów i pracowników Policji reprezentował Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, a garnizon śląski Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wraz ze swoim Pierwszym Zastępcą insp. Romanem Rabsztynem. Nie zabrakło także przedstawicieli policyjnych delegacji z innych województw oraz reprezentantów służb mundurowych.

Uroczystości odbyły się zgodnie z policyjnym ceremoniałem pogrzebowym przy udziale kompanii honorowej oraz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Rozpoczęła je Msza Święta w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Knurowie. Następnie odbył się przemarsz konduktem żałobnym na cmentarz parafialny przy ul. 1 Maja, gdzie pochowany został podinsp. Krzysztof Skowron. Przy grobie została oddana salwa honorowa.

Oddając cześć i szacunek oraz wspominając tragicznie zmarłego kolegę, głos zabrał Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, który podczas ceremonii odczytał list Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbiety Witek kierowany do najbliższych zmarłego. Szef polskich policjantów wręczył również rodzinie akt pośmiertnego mianowania nadkomisarza Krzysztofa Skowrona na wyższy stopień służbowy podinspektora Policji.

Podinsp. Krzysztof Skowron miał 45 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku i przez wiele lat związany był z Komendą Miejską Policji w Gliwicach, gdzie służył przez 20 lat. W 2014 roku Krzysztof Skowron został Komendantem Powiatowym Policji w Strzelcach Opolskich. Rok później został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku. Od 1 czerwca 2018 roku pełnił natomiast funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie.

Był wzorowym policjantem i przełożonym oraz wspaniałym człowiekiem. Zawsze oddany służbie, pełen radości, dobry kolega otwarty na potrzeby innych. Z pasją i zaangażowaniem integrował środowisko policyjne aktywnie działając w stowarzyszeniu IPA oraz organizując wiele wydarzeń sportowych, w których sam brał udział. Był zapalonym sportowcem, a swoją pasją zaraził wielu policjantów. Aktywnie uprawiał piłkę nożną, siatkówkę oraz kolarstwo. Ci, którzy go znali wiedzą, że kochał motocykle i każdą wolną chwilę spędzał za kierownicą jednośladu pokonując często setki, a nawet tysiące kilometrów, zwiedzając zakątki Polski oraz Europy.

8 lipca uczestniczył w tragicznym wypadku drogowym w miejscowości Wełnin w województwie świętokrzyskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca toyoty na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu motocyklem komendantowi. Pomimo wysiłku służb ratunkowych, jego życia nie udało się uratować. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, najbliższych oraz przyjaciół i współpracowników.

„Drogi Krzysztofie, żegnamy Cię. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci”

"Nie umiera ten, kto pozostaje w sercach i pamięci żywych".

Cześć Jego pamięci!

(KWP w Katowicach / foto: Łukasz Podkowik / wsz)

 • Ostatnie pożegnanie śp. podinspektora Krzysztofa Skowrona
 • policjanci podczas uroczystości pogrzebowej na czele kompania honorowa
 • przemówienie Komendanta Głównego Policji podczas uroczystości pogrzebowych
 • księża odprawiający mszę świętą przy ołtarzu podczas uroczystości pogrzebowych
 • kompania honorowa na cmentarzu podczas uroczystości pogrzebowych
 • policjanci z kompanii honorowej niosą odznaczenia Ś. P podinspektora Krzysztofa Skowrona
 • fragment wieńca od policjantów z KPP w Mikołowie
 • delegacja policjantów z wieńcem podczas uroczystości pogrzebowych
 • przedstawiciele innych służb mundurowych podczas uroczystości pogrzebowych
 • uroczystości pogrzebowe - na pierwszym planie dwóch mężczyzn w strojach motocyklowych
 • Kompania Honorowa Oddziału Prewencji w Katowicach
 • Ś. P podinspektor Krzysztof Skowron
Powrót na górę strony