Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał oszukać Dom Pomocy Społecznej. Pomógł wrocławski policjant

Data publikacji 15.07.2019

Dom Pomocy Społecznej złożył zamówienie na kuchenne bemary i przez pół roku nie otrzymywał zamówionych sprzętów. Pracownicy ośrodka na co dzień pomagają innym, ale teraz sami potrzebowali pomocy. Z problemem zgłosili się na Policję. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu właśnie wpłynęły podziękowania za zaangażowanie i profesjonalizm funkcjonariusza, pracującego przy tej sprawie. Bemary trafiły już do kuchni wrocławskiemu Domu Pomocy Społecznej i służą podopiecznym ośrodka.

Pod koniec ubiegłego roku jeden z Domów Pomocy Społecznej zamówił wyposażenie do kuchni. Zamówienie obejmowało bemary na żywność i opiewało na kwotę blisko 30 tysięcy złotych. Dom Pomocy Społecznej świadczy usługi opiekuńcze dla osób starszych, schorowanych i potrzebujących. Niestety, pomimo całkowitej wpłaty, przez pół roku naczynia nie trafiły do zamawiającego. Przez cały ten czas pracownicy Domu Pomocy Społecznej prosili sprzedawcę o wysłanie potrzebnych sprzętów, za które przecież zapłacili.

Jedna z pracownic, która bezpośrednio uczestniczyła w składaniu zamówienia, na tyle poczuwała się do odpowiedzialności za wybór nierzetelnego dostawcy, że chciała nawet zaciągnąć z mężem pożyczkę na zwrot kosztów zakupu. Wtedy sprawą zajął się wrocławski policjant z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą podkom. Krzysztof Koperski. Funkcjonariusz swoim działaniem doprowadził do tego, że dostawca szybko wywiązał się z warunków umowy i wysłał bemary do Domu Pomocy Społecznej. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania za profesjonalne i szybkie rozwiązanie problemu.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony