Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał nieletnich wandali

Data publikacji 16.07.2019

Policjantem jest się przez całą dobę, w służbie i poza nią. Natychmiastowa reakcja funkcjonariusza zakończyła się ujęciem dwóch nieletnich, który zniszczyli ogrodzenie na peronie stacji PKP Zasanie.

Wczoraj, 15 lipca br., około godz. 13.00,  funkcjonariusz wydziału kryminalnego przemyskiej komendy, mając dzień wolny, na peronie stacji PKP Zasanie, zauważył trzech młodych wandali. Nastolatkowie na przemian kopali w metalowe przęsła ogrodzenia, wyłamując je. Funkcjonariusz od razu podjął interwencję. Gdy podszedł do nich i się wylegitymował, mężczyźni zaczęli uciekać. Policjant ruszył za nimi, po chwili zatrzymał dwóch z trzech sprawców. O całym zajściu poinformował dyżurnego przemyskiej jednostki.

Na miejsce został skierowany patrol Policji, który ustalił tożsamość zuchwalców. Okazali się nimi 14 i 15-letni przemyślanie. Nieletni usprawiedliwiali swoje zachowanie „głupią zabawą”. W toku dalszych czynności ustalono również dane trzeciego wandala. Skontaktowano się z Komendą Straży Ochrony Kolei w Przemyślu informując o zdarzeniu.

Nieletni zostali przewiezieni do przemyskiej jednostki i przekazani swoim opiekunom prawnym. Nastolatkowie nie unikną odpowiedzialności za swoje niewłaściwe zachowanie.

(KWP w Rzeszowie / bj)

Powrót na górę strony