Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant „na wolnym” tego samego dnia zatrzymał dwóch mężczyzn. Jeden odpowie za kradzież, drugi był poszukiwany

Data publikacji 22.07.2019

Policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego lubińskiej komendy w czasie wolnym od służby wybrał się na zakupy do jednej z galerii na terenie miasta. Przechodząc obok księgarni, przez szybę wystawową, zauważył znanego mu z dokonywanych wcześniej kradzieży 25-latka, który stojąc przy półce z książkami, nerwowo się zachowywał. Po chwili schował jakiś przedmiot pod ubraniem i szybkim krokiem wyszedł ze sklepu. Został zatrzymany przez obserwującego go funkcjonariusza i oddany dla patrolu prewencji. Policjant wrócił do zakupów. Będąc w kolejnym ze sklepów zauważył osobę poszukiwaną. Powiadomił o tym fakcie kolegów z wydziału kryminalnego, którzy natychmiast przybyli na miejsce i zatrzymali poszukiwanego 34-latka.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie w dniu wolnym od służby udał się na zakupy do jednej  z galerii na terenie miasta. Przechodząc obok księgarni, zauważył znanego mu młodego mężczyznę, który w przeszłości dokonywał kradzieży w sklepach na terenie miasta.

Uwagę policjanta zwrócił fakt, że 25-latek nerwowo się rozglądał, a po chwili schował jakieś przedmioty pod bluzę i nie płacąc za niego, wyszedł ze sklepu. Nie zdążył jednak oddalić się za daleko, gdyż po krótkim pościgu, został zatrzymany przez obserwującego go policjanta. Funkcjonariusz zdążył powiadomić dyżurnego, który wysłał na miejsce patrol prewencji. Mundurowi zatrzymali 25-latka. Okazało się, że mężczyzna ukradł 3 książki o łącznej wartości 120 złotych. Za to wykroczenie, został ukarany mandatem karnym.

Policjant wrócił do robienia zakupów. Będąc jednak w kolejnym ze sklepów, zauważył osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Udając się za podejrzanym funkcjonariusz powiadomił o tym fakcie kolegów wydziału kryminalnego, którzy niezwłocznie przybyli na miejsce i zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Lubin.

Okazało się, że i tu intuicja funkcjonariusza prewencji nie zawiodła. Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja