Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 88-latka

Data publikacji 23.07.2019

W lesie, w rejonie miejscowości Pniewo Czeruchy ciechanowscy policjanci odnaleźli zaginionego 88-letniego mieszkańca Ciechanowa . Mężczyzna został odnaleziony po dwóch godzinach od zgłoszenia zaginięcia. Był przemoczony i zdezorientowany. Policjanci odwieźli 88-latka do domu.

W przypadku zaginięć osób liczy się czas, dobre rozpoznanie rejonu oraz koordynacja działań. Po zapadnięciu zmierzchu działania poszukiwawcze są bardzo utrudnione. Wiedzieli to policjanci, którzy zostali powiadomieni ok. godz. 22:00 przez zaniepokojoną rodzinę o zaginięciu mieszkańca Ciechanowa. 88-latek około 13:00 nie mówiąc nikomu, gdzie jedzie, wyruszył rowerem w nieznane. Mężczyzna bardzo często poruszał się po okolicy rowerem, tym razem jednak nie wracał zbyt długo. Po przyjęciu zgłoszenia mundurowi natychmiast przystąpili do działania.

Policjanci zdawali sobie sprawę z coraz trudniejszych warunków oraz upływającego czasu.Sprawdzali wszystkie miejsca, w które mógł się udać mężczyzna. Tuż po północy policjanci znaleźli 88-latka z rowerem w lesie, w rejonie miejscowości Pniewo Czeruchy. Mężczyzna był zziębnięty, wycieńczony, przemoknięty i zdezorientowany. Jak się okazało, starszy Pan wybrał się tam na grzyby.

Całego i zdrowego 88-latka policjanci odwieźli do domu.

( KWP w Radomiu/ js )

Powrót na górę strony