Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze Strzelina ratowali ludzkie życie

Data publikacji 23.07.2019

Profesjonalne działania strzelińskich policjantów uratowały mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Funkcjonariusze prowadząc działania ratownicze przywrócili 23-latkowi czynności życiowe, a następnie przekazali desperata ratownikom pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala.

Dyżurny strzelińskiej Policji za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego został powiadomiony o próbie samobójczej 23-letniego mężczyzny. Z przekazanych informacji wynikało, że członek rodziny w jednym z pomieszczeń mieszkania zauważył wiszącego nieprzytomnego 23-latka. Natychmiast próbował go ratować oraz wezwał pomoc.

Pierwsi na pomoc przyjechali policjanci ze Strzelina. Asp. Daniel Gawlik  i sierż. szt. Mateusz Demków natychmiast przystąpili do ratowania osoby i rozpoczęli czynności resuscytacyjne. Jeden z policjantów wykonywał masaż serca, a drugi mu pomagał.

Funkcjonariusze nie przestawali w działaniach ratowniczych prowadząc je do przybycia ratowników pogotowia. Kiedy na miejscu pojawił się zespół pogotowia ratunkowego, policjanci zdołali przywrócić czynności życiowe mężczyźnie.

Następnie 23-latek został przetransportowany do szpitala.

Profesjonalne i sprawne działanie policjantów przyczyniło się do uratowania młodego mężczyzny.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony