Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt i kolejne zatrzymania w sprawie napaści

Data publikacji 23.07.2019

Chorzowski sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy 19-latka, podejrzanego o napaść na 17-latka w Świętochłowicach. Wczoraj stróże prawa zatrzymali także kolejną, 4 osobę mającą związek ze sprawą. 20-latek trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chorzowie.

Wczoraj chorzowski sąd tymczasowo aresztował jednego z trzech mężczyzn zatrzymanych w związku z sobotnią napaścią na 17-latka w świętochłowickiej dzielnicy Lipiny. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że doszło tam do porachunków pseudokibiców dwóch zwaśnionych, śląskich klubów piłkarskich. Podjęte czynności przez świętochłowickich śledczych oraz współpracujących z nimi policjantami miast sąsiadujących, doprowadziły do zatrzymania kolejnej, czwartej już osoby mającej związek z prowadzonym śledztwem. Zatrzymany 20-letni mieszkaniec Świętochłowic trafił już do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem.

Ponadto w minioną sobotę, mundurowi ze świętochłowickiej komendy w związku ze zdarzeniem z pseudokibicami, patrolowali ulice miasta. W okolicy ulicy Chorzowskiej, stróże prawa zauważyli podejrzanie zachowującą się grupę osób. W trakcie legitymowania jeden z nich 34-latek zaatakował policjantów próbując ich szarpać i odpychać. Po chwili dołączyli do niego jego kompani: 26-latek i 36-latek. Mundurowi obezwładnili mężczyzn. Jak się okazało byli oni pijani. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Prokurator objął mężczyzn policyjnym dozorem. Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świętochłowicach, na ulicach miasta pojawiły się dodatkowe patrole funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy trosce o bezpieczeństwo wesprą działania policjantów.

Świętochłowicka Policja ponownie apeluje o kontakt z tutejszą jednostką świadków zdarzenia z dnia 20 lipca br., dotyczącego napaści na 17-latka. Prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, ul. Wojska Polskiego 16c, osobiście lub telefonicznie tel.: 32 34 90 255, 32 34 90 280 lub 112, 997. 

(KWP w Katowicach/ js)

Powrót na górę strony