Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli krzyk dobiegający z sąsiedniego budynku - zdecydowana reakcja policjantów pomogła seniorce

Data publikacji 24.07.2019

Czujność i reakcja policjantów ze Złotoryi na krzyk dobiegający z bloku mieszkalnego, pomogły 86-letniej kobiecie. Po ustaleniu miejsca, skąd dokładnie dochodziło nawoływanie o pomoc, funkcjonariusze weszli do wnętrza mieszkania, gdzie w kompletnych ciemnościach zastali leżącą na podłodze seniorkę. Natychmiast poinformowali pogotowie ratunkowe oraz najbliższą rodzinę poszkodowanej. Kobieta z podejrzeniem urazu stawu biodrowego trafiła do szpitala, gdzie została objęta specjalistyczną opieką.

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy (23/07/19), około godziny 1:00 w Złotoryi. Policjanci pełniący służbę na terenie miasta usłyszeli krzyk dobiegający z bloku mieszkalnego. Po ustaleniu numeru klatki, a następnie numeru mieszkania, dostali się do jego wnętrza, gdzie w kompletnych ciemnościach zastali kobietę leżącą na podłodze. 86-latka miała problem z poruszaniem się i uskarżała się na silny ból biodra. Policjanci natychmiast poinformowali pogotowie ratunkowe oraz najbliższą rodzinę seniorki. Kobieta po przebadaniu przez ratowników, z podejrzeniem urazu stawu biodrowego, została przewieziona do szpitala. Dzięki temu, że miała uchylone drzwi balkonowe, usłyszeli ją policjanci i ruszyli z pomocą.

Mając na uwadze powyższe zdarzenie, apelujemy do mieszkańców, aby pamiętali o osobach samotnie mieszkających. Jeśli od pewnego czasu nie mamy z nimi kontaktu lub jeśli z mieszkania dobiegają niepokojące odgłosy, przekażmy te informacje służbom ratunkowym. Być może nasza reakcja i działania służb ratowniczych przyjdą na czas i będą miały szczęśliwy finał. Nie bądźmy obojętni.

(KWP we Wrocławiu/ js)

Powrót na górę strony