Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji w CLKP

Data publikacji 25.07.2019

25 lipca br. w sali konferencyjnej KGP przy ul. Domaniewskiej w Warszawie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.

„Policyjna służba niesie za sobą wiele wyrzeczeń. Potrzeba w niej odwagi, zaangażowania i poświęcenia, a jednocześnie wysokich kompetencji. Te są niezbędne zwłaszcza w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji. Doceniam Państwa profesjonalizm, skuteczność oraz osiągnięcia instytutu. W istotny sposób wspieracie Państwo działania Policji, analizując – często kluczowy w wielu sprawach – materiał dowodowy. Badania naukowe, prace rozwojowe w zakresie kryminalistyki, a szczególnie techniki kryminalistycznej, tak ważne w zapobieganiu, wykrywaniu i zwalczaniu przestępczości są istotnym wkładem w bezpieczeństwo wszystkich Polaków. Wasza wiedza, doświadczenie oraz determinacja i ogromna odpowiedzialność sprawiają, że zawsze można na Was polegać” – napisała Elżbieta Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w liście okolicznościowym skierowanym do funkcjonariuszy i pracowników Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Słowa uznania i podziękowania od Pani Minister przeczytał przybyły na uroczystość obchodów Święta Policji CLKP nadinsp. Kamil Bracha – Zastępca Komendanta Głównego Policji. Uczestników uroczystości przywitał Dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji insp. dr n. med. Radosław Juźwiak wraz ze swoim zastępcą insp. dr Krzysztofem Borkowskim.

Głównym punktem ceremonii było wręczenie odznaczeń „Zasłużony Policjant”, medali za „Długoletnią służbę” i za „Zasługi dla Policji” oraz aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, które wręczyli Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha i Dyrektor CLKP insp. dr n. med. Radosław Juźwiak. W uroczystości wzięli udział współpracujący z CLKP i również odznaczeni podczas ceremonii ppłk. SG Tomasz Kunda oraz kpt. Petr Skornok – ekspert z Laboratorium Kryminalistycznego w Ostrawie (Czechy). W imieniu wyróżnionych pracowników cywilnych i funkcjonariuszy przemówienie wygłosił mł. insp. Artur Dębski.

Dyrektor insp. dr n. med. Radosław Juźwiak zwracając się do funkcjonariuszy i pracowników powiedział: „Okres obchodów Święta Policji jest najlepszym momentem, żeby podziękować za Waszą pracę, za dbałość i rzetelnie wykonywane zadania. Mam wielką przyjemność i zaszczyt współpracować z Wami”. Słowa podziękowania, w swoim imieniu oraz kierownictwa Komendy Głównej Policji, skierował do pracowników i funkcjonariuszy CLKP nadinsp. Kamil Bracha, który przypomniał o setnej rocznicy powstania Policji Państwowej i prosił o przekazanie tych podziękowań również rodzinom i bliskim za okazywane wsparcie. „Wasza praca jest niezwykle istotna i ważna” – powiedział na zakończenie uroczystości nadinsp. Kamil Bracha.

(tekst i foto: Izabela Pajdała BKS KGP)

  • odznaczanie funkcjonariuszy
  • Policjanci kierownictwo
  • dyrektor clkp podczas przemówienia
  • pracownicy clkp są odznaczani przez zastępcę komendanta głównego policji
  • zastępca komendanta głównego policji razem z kierownictwem clkp
  • zastępca komendanta głównego policji gratuluje policjantce
  • zastępca komendanta głównego policji gratuluje policjantowi
  • zastępca komendanta głównego policji gratuluje
  • zdjęcie zbiorowe odznaczonych
Powrót na górę strony