Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyście wypowiedzieli rotę ślubowania

Data publikacji 26.07.2019

25 nowych policjantów ślubowało dziś na sztandar w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz przywitał adeptów, życząc im satysfakcji z pełnionej służby i sukcesów zawodowych. Teraz nowo przyjęci policjanci odbędą szkolenie podstawowe, po czym trafią do swoich jednostek macierzystych.

W sali imienia insp. Witolda Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, odbyło się ślubowanie nowych policjantów. To oni - z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adama Tychowicza - odebrali akty ślubowania. Na uroczystości obecna była kadra kierownicza komendy, kapelan opolskiej Policji oraz rodziny nowo przyjętych policjantów. Insp. Adam Tychowicz złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Młodzi adepci najbliższe 6 miesięcy spędzą w Szkole Policji w Pile. Tam zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa czy taktyk i technik interwencji. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

Po odbyciu przeszkolenia podstawowego, rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych Opolszczyzny, między innymi w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji, komendzie miejskiej w Opolu, czy też w komendzie powiatowej w Głubczycach, Krapkowicach, Kluczborku, Kędzierzynie-Koźlu, Brzegu i Oleśnie

Od stycznia w nasze szeregi wstąpiło 82 policjantów. Oznacza to, że do służby możemy przyjąć jeszcze ponad 100 funkcjonariuszy. Kolejne 3 przyjęcia będą w tym roku we wrześniu, listopadzie i grudniu. Na naszej stronie internetowej można znaleźć informacje o przebiegu procedury rekrutacyjnej, warunkach, jakie trzeba spełnić by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach rozpoczynających dobór. Przypominamy, że takie dokumenty można teraz składać w dowolnej jednostce powiatowej policji 7 dni w tygodniu, nawet popołudniami.

  • policjanci składający ślubowanie stoją na sali w dwuszeregu
  • z-ca dowódcy SPPP składa meldunek I Zastępcy KWP w Opolu
  • policjanci z pocztu sztandarowego oddają honory podczas hymnu Polski
  • na pierwszym planie kadra kierownicza opolskiego garnizonu, w głębi przemawia insp. A.Tychowicz
  • 4 policjantów ślubuje na sztandar
  • insp. Adam Tychowicz gratuluje policjantom i wręcza im akty mianowania
Powrót na górę strony