Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na wolnym zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę

Data publikacji 29.07.2019

Policjant z Lublina w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusz w miejscowości Konopnica zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Dodatkowo siedzący za kierownicą mężczyzna był poszukiwany.

Wczoraj około godziny 18:20 w miejscowości Konopnica uwagę policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, który był w czasie wolnym od służby przykuł mężczyzna, którego zachowanie wskazywało na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna na parkingu pod jednym ze sklepów wsiadł do samochodu marki Volkswagen i ruszył w kierunku miejscowości Kozubszczyzna. Widząc całą sytuację policjant wsiadł do swojego samochodu i ruszył za tym kierowcą. Funkcjonariusz zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. O całym zdarzeniu poinformował Dyżurnego z Komedy Miejskiej Policji w Lublinie, który na miejsce przysłał patrol policji.

Kierującym okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że poruszał się on samochodem osobowym po drodze publicznej mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 41-latek jest poszukiwany trzema podstawami prawnymi. Mężczyzna ma do odbycia karę blisko 100 dni pozbawienia wolności.

Nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie/aj)

Powrót na górę strony