Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

37-latek chciał się zatruć spalinami z auta. Policjanci do tego nie dopuścili

Data publikacji 30.07.2019

Policjanci z Gołdapi uratowali 37-letniego mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. Mężczyzna chciał udusić się spalinami. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy sprawiła, że nie doprowadził swojego planu do końca i trafił pod opiekę medyczną.

We wtorek (29.07.2019) o godz. 18:30 oficer dyżurny gołdapskiej policji otrzymał niepokojącą informację, że pewien mieszkaniec powiatu chce targnąć się na swoje życie. 37-latek w rozmowie telefonicznej o zamiarze samobójstwa powiadomił swoich bliskich. Policjanci natychmiast rozpoczęli kontrolę miejsc, w których poszukiwany mógł się znajdować. W wiacie na odosobnionym terenie odnaleźli samochód, którym mężczyzna wyjechał z domu. Pojazd był uruchomiony, a rura wydechowa skierowana do wnętrza pojazdu tak, że wszystkie spaliny gromadziły się w środku auta, trując i powoli prowadząc do utraty przytomności przez siedzącego wewnątrz mężczyznę.

Policjanci wydostali go nieprzytomnego z auta i udzielili pierwszej pomocy. 37-latek odzyskał świadomość i wkrótce został przewieziony do szpitala.

Przypominamy!

Na terenie kraju, w każdym powiecie są różne instytucje, których przedstawiciele są zawsze gotowi nieść pomoc, nawet w sytuacjach, które prowadzą do podjęcia tak dramatycznych decyzji jak chęć odebrania sobie życia. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, by uzyskać fachową poradę i wsparcie.

Przykładowe telefony alarmowe, przy których obecni są psychologowie gotowi pomóc ci, kiedy jesteś w złej sytuacji psychicznej:

116 111 - Bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

116 123 - Bezpłatny Telefon Zaufania dla Dorosłych

22 654 40 41 - Antydepresyjny telefon zaufania ITAKA 

(KWP w Olsztynie/aj) 

Powrót na górę strony