Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali nieruchomość wartą prawie 3,2 mln złotych

Data publikacji 01.08.2019

Zatrzymane 3 osoby i odzyskana nieruchomość warta prawie 3,2 mln złotych – to efekt działań podjętych przez wrocławskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Jak ustalili śledczy nieruchomość w związku z grożąca upadłością jednej ze spółek została sprzedana, powodując w ten sposób straty na szkodę wielu wierzycieli i Skarbu Państwa.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku realizacji sprawy zatrzymali 52-letniego mężczyznę – byłego prezesa zarządu jednej ze spółek, podejrzanego o utrudnianie zaspokojenia wierzycieli. Jak ustalili śledczy sprawca wiedząc o grożącej upadłości jednej ze spółek, w październiku 2014 roku, sprzedał innemu podmiotowi gospodarczemu nieruchomość. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości prawie 3,2 mln złotych na szkodę wielu wierzycieli oraz Skarbu Państwa. W trakcie wykonywanych przez policjantów i prokuraturę czynności została odzyskana nieruchomość. 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Stare Miasto. Do chwili obecnej funkcjonariusze w tej sprawie zatrzymali już 3 osoby, które usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa.

Za przestępstwo z art. 300 par. 1 i 3 kodeksu karnego grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prowadzący nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(KWP we Wrocławiu/aj)

Powrót na górę strony