Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci powstrzymali mężczyznę przed nieodwracalnym krokiem

Data publikacji 01.08.2019

Czasami jedno wydarzenie może wpłynąć na to, że człowiek jest skłonny podjąć decyzję, której skutki będą nieodwracalne, decyzję o odebraniu sobie życia. Wobec takich osób niejednokrotnie interweniują policjanci, którzy za wszelką cenę próbują odwieźć desperatów o realizacji swoich zamierzeń. Taką interwencję skutecznie przeprowadzili policjanci z Iławy wobec 32-letniego mieszkańca powiatu.

W środę (31.07.2019) w godzinach wieczornych oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie odebrał zgłoszenie o zamiarze targnięcia się na własne życie przez 32-letniego mieszkańca powiatu iławskiego. Funkcjonariusze od osób, które zgłaszały interwencję uzyskali informację, że mężczyzna wyszedł z domu około pół godziny wcześniej i nie wiedzą gdzie jest, a wcześniej wspominał, że mam zamiar się powiesić. Zgłaszający byli pod znacznym działaniem alkoholu. W trakcie poszukiwań policjanci w zaroślach, w pobliżu posesji zauważyli mężczyznę, który miał na szyi założoną pętlę przywiązaną do gałęzi. Podnieśli go do góry i zdjęli pętlę z szyi niedoszłego samobójcy, który już tracił przytomność. Po stwierdzeniu przez zespół ratownictwa medycznego, że życiu i zdrowi mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo, został przewieziony na konsultację psychiatryczną.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów i prawidłowej ocenie sytuacji życie mężczyzny zostało ocalone.

Przypominamy!

Na terenie kraju, w każdym powiecie są różne instytucje, których przedstawiciele są zawsze gotowi nieść pomoc, nawet w sytuacjach, które prowadzą do podjęcia tak dramatycznych decyzji jak chęć odebrania sobie życia. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, by uzyskać fachową poradę i wsparcie.

Przykładowe telefony alarmowe, przy których obecni są psychologowie gotowi pomóc ci, kiedy jesteś w złej sytuacji psychicznej:

* 116 111 - Bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

* 116 123 - Bezpłatny Telefon Zaufania dla Dorosłych

* 22 654 40 41 - Antydepresyjny telefon zaufania ITAKA

(KWP w Olsztynie/aj)

Powrót na górę strony