Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wydrukowali i usiłowali wprowadzić do obiegu fałszywe banknoty. Teraz obaj odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 03.08.2019

Dwóch młodych mieszkańców Wałbrzycha odpowie za wyprodukowanie i wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów o nominale 100 złotych. 18-latkowie zostali zatrzymani przez wałbrzyskich policjantów prewencji, po tym jak ekspedientka jednego ze sklepów zorientowała się, że pieniądze są falsyfikatami. Jednemu z przestępców może grozić kara nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Ekspedientka jednego ze sklepów znajdujących się w dzielnicy Szczawienko zorientowała się, że 18-latek płaci za zakupione produkty spożywcze sfałszowanymi banknotami i wezwała policjantów. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że zostały one wydrukowane na domowej drukarce. Świadczyły o tym m. in. brak znaków wodnych, ten sam numer banknotu, nierówne wycięcie papieru oraz odwrócony do góry nogami wydruk na awersie. Młodociany przestępca został więc zatrzymany.

W toku wykonanych czynności procesowych funkcjonariusze ustalili, że miał wspólnika, który wydrukował fałszywe banknoty. Drugi z 18-latków – także wałbrzyszanin – jeszcze tego samego dnia trafił w ręce policjantów prewencji. Policjanci w miejscu zamieszkania zabezpieczyli laptopa, drukarkę oraz pendrive, które służyły do popełnienia przestępstwa.

Prokurator prowadzący postępowanie przedstawił pierwszemu z podejrzanych dwa zarzuty - usiłowania oszustwa oraz wprowadzenia do biegu fałszywych banknotów – za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a drugiemu z nastolatków podrabiania pieniędzy. W tym przypadku 18-latek może spędzić za kratami więzienia nawet 25 lat.

Opis filmu: Film przedstawia fałszywe banknoty

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.22 MB)

(KWP we Wrocławiu/aj)

Powrót na górę strony