Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny sukces na trasie triathlonu

Data publikacji 05.08.2019

Przepłynął 3800 metrów, rowerem pokonał 180 kilometrów i przebiegł 42 kilometry – a to tylko jeden wyczyn z osiemnastu w jego sportowej karierze. Aspirant Marcin Hołoweńko z polickiej komendy od 4 lat trenuje wyczynowo triathlon. Jak powiedział – każdego dnia chce dawać z siebie więcej, aby pokonać własne ograniczenia i stawać się lepszym w tym, co robi.

Aspirant Marcin Hołoweńko swoją przygodę z triathlonem rozpoczął w 2014 roku, chociaż jak przyznał sport towarzyszy mu przez całe życie. Po raz pierwszy wystartował w Krynicy Zdrój w biegu górskim na dystansie 36 kilometrów, następnie zmierzył się z Crossduathlonem w Szczecinie – w Otwartych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego. Kolejne starty naszego policjanta były coraz bardziej wymagające – Półmaraton Szczeciński oraz udział w ośmiu triathlonach na różnych dystansach – od 56 do 112 km. 8 lipca 2018 Marcin wystartował w Mistrzostwach Europy Triathlon Frankfurt na pełnym dystansie Iron Man, gdzie łącznie pokonał 231 kilometrów w czasie 11 h,19 min. Musiał przepłynąć 3800 metrów, rowerem pokonać 185 kilometrów, przebiec 42 kilometry. I nawet po tak ogromnym wysiłku, nie przestawał trenować. Jeszcze tego samego roku wziął udział w dwóch biegach na krótszych dystansach, a początek 2019 roku rozpoczął od Triathlonu 1/2 Iron Man w Sierakowie na dystansie 112 kilometrów oraz w Lipianach na dystansie olimpijskim. Ostatnio wrócił z Norwegii, gdzie wystartował w Triathlonie Haugesund na pełnym dystansie Iron Man – 226 kilometrów i uzyskał czas 11 h i 7 min.

Dzięki uporowi, umiejętności połączenia obowiązków służbowych oraz rodzinnych z trenowaniem, niezwykłej pracowitości, wytrzymałości fizycznej i psychicznej każdy jego start kończy się sukcesem. Za każdym razem, gdy przekracza metę czuje smak zwycięstwa – nad zmęczeniem, bólem i własnymi ograniczeniami.

Naszemu triathloniście życzymy wytrwałości w pokonywaniu kolejnych kilometrów oraz dalszych sukcesów związanych ze służbą.

(KWP w Szczecinie/aj)


 

Powrót na górę strony