Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 06.08.2019

Policjanci z Rypina ustalili i zatrzymali trzech sprawców, którzy brali udział w pobiciu 21-latka z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wszyscy to mieszkańcy Rypina w wieku 41, 31 i 15 lat. Jak ustalili policjanci, to nieletni sprawca użył noża w stosunku do pokrzywdzonego. 15-latkiem zajął się już sąd rodzinny, dorośli sprawcy zostali objęci policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (01.08.2019). Około 21.30 dyżurny rypińskiej policji otrzymał zgłoszenie o bójce, do której doszło na ul. Wojska Polskiego w Rypinie. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Zastali tam rannego mężczyznę, któremu w pierwszej kolejności udzielili pomocy, a następnie przystąpili do ustalania okoliczności zdarzenia. Wynikało z nich, że trzech mężczyzn zaatakowało i raniło nożem 21-letniego mieszkańca Rypina.

Do pierwszych zatrzymań wytypowanych sprawców doszło jeszcze tego samego dnia. W sprawie tej funkcjonariusze wykonali szereg czynności, przesłuchali świadków, przeprowadzili okazania osób, oględziny miejsca, zabezpieczyli ślady, a także nóż, którego sprawca zdążył się pozbyć. Istotnym było dokładne odtworzenie przebiegu zdarzenia. Jak ustalili policjanci, sprawcami pobicia byli mieszkańcy Rypina w wieku 41, 31 i 15 lat, ale to właśnie najmłodszy z nich zadał pokrzywdzonemu dwa ciosy.

Następnego dnia (02.08.2019) nieletni został przesłuchany. Funkcjonariusze zarzucili mu, że wspólnie z dwoma mężczyznami dopuścił się pobicia 21-latka, w trakcie którego użył noża, powodując u niego obrażenia ciała na okres powyżej 7 dni. Dwaj dorośli sprawcy odpowiedzą za udział w pobiciu. Dodatkowo wszyscy trzej usłyszeli także zarzuty wypowiadania gróźb karalnych w stosunku do innych osób.

Decyzją Sądu Rodzinnego w Rypinie 15-latek trafił do schroniska dla nieletnich, natomiast dorośli zostali objęci policyjnym dozorem oraz mają zakaz opuszczania kraju. Z uwagi, że zachowanie w/w wykazało rażące lekceważenie porządku prawnego kara, która grozi dorosłym sprawcom to 4,5 roku pozbawienia wolności. Nieletnim sprawcą zajmie się sąd rodziny.

(KWP w Bydgoszczy/aj)

 

Powrót na górę strony