Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej „czasu”

Data publikacji 06.08.2019

Wieluńscy kryminalni zatrzymali mieszkańca powiatu wieluńskiego, podejrzanego o włamanie do zakładu zegarmistrzowskiego. Mężczyzna po wybiciu szyby skradł z wystawy 40 zegarków o wartości 1500 zł. 36-latek był już wcześniej notowany za przestępstwa podobne w związku z tym usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach tzw. recydywy. Decyzją Sądu Rejonowego w Wieluniu został tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy.

W ubiegły piątek (02.08.2019) wieluńscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do jednego z zakładów zegarmistrzowskich na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z ich ustaleń wynikało, że sprawca wybił szybę, a na następnie z wystawy ukradł 40 zegarków różnych marek. Właściciel wartość skradzionego mienia wycenił na 1500 zł. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu szybko wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia, na terenie jednego z miejskich parków. Okazał się nim być 36-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Policjanci odzyskali 22 skradzione zegarki, część z nich mężczyzna miał przy sobie ukryte w torbie, część jak ustalili funkcjonariusze zdążył już sprzedać w okolicznym lombardzie.

Mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa podobne w związku z tym usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach tzw. recydywy. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności Decyzją Sądu Rejonowego w Wieluniu 36-latek został tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy.

(KWP w Łodzi/aj)

Powrót na górę strony