Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca z trzema promilami wpadł w ręce policjanta

Data publikacji 06.08.2019

Policjant z Bydgoszczy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Pijany kierowca wpadł w ręce funkcjonariusza, gdy ten spędzał wolny czas z dzieckiem. 39-letni kierowca opla uderzył w słup oświetleniowy. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pobawienia wolności do 2 lat.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (04.08.2019) wieczorem, wówczas policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, będąc w czasie wolnym od służby, spędzał czas z dzieckiem na placu zabaw przy jednej ulic w mieście.

Około godziny 19:20 zauważył jak srebrny opel astra uderza w słup oświetleniowy u zbiegu ulic Leszczyńskiego i Bielickiej. Funkcjonariusz natychmiast podbiegł w kierunku pojazdu, aby udzielić pomocy i wezwać służby ratunkowe. W aucie był tylko kierowca, który cofając próbował zjechać z pasa zieleni. Po chwili auto się zatrzymało. Z pojazdu wyszedł kierowca.

W trakcie rozmowy policjant wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu. W związku z tym przedstawił się i poinformował go, że jest funkcjonariuszem policji Zabrał mu kluczyki od pojazdu i uniemożliwił mu oddalenie się z miejsca zdarzenia. Następnie zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o całej sytuacji.

Po chwili na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego. Policjant przekazał mundurowym mężczyznę i kluczyki od jego pojazdu. Patrol przebadał 39-latka. Okazało się, że mężczyzna ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Teraz 39-latek będzie odpowiadać za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Co więcej, najprawdopodobniej na najbliższe miesiące straci uprawnienia do kierowania pojazdami.

(KWP w Bydgoszczy/aj)

 

Powrót na górę strony