Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłobuccy kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży koparko-ładowarki

Data publikacji 07.08.2019

Kłobuccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież koparko-ładowarki oraz zagęszczarki o łącznej wartości 80 tysięcy złotych. Pokrzywdzony odzyskał całość skradzionego mienia, a sprawcy usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Do kradzieży doszło 5 lipca 2019 roku wieczorem. Sprawcy, po odsunięciu ruchomych przęseł odgradzających teren budowy w centrum Kłobucka, weszli do środka kabiny koparko-ładowarki, która się tam znajdowała, a następnie ją uruchomili i odjechali w nieznanym kierunku. Na „łyżce” koparko-ładowarki znajdowała się zagęszczarka, która również została skradziona. Następnego dnia pokrzywdzony, po ujawnieniu kradzieży należącego do niego pojazdu oraz sprzętu, zgłosił się do kłobuckiej komendy, jednocześnie ogłaszając na portalach społecznościowych, że za znalezienie skradzionej koparko-ładowarki oraz zagęszczarki wyznacza nagrodę w kwocie 20 tysięcy złotych.

Kłobuccy mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawców kradzieży. Śledczy zabezpieczyli szereg nagrań z monitoringów, które następnie poddali wnikliwej analizie w celu dokładnego odtworzenia trasy przejazdu. Jeszcze tego samego dnia do pokrzywdzonego zgłosiło się dwóch mężczyzn, którzy oświadczyli, że przejeżdżając na motocyklach przez kompleks leśny w Kłobucku, zauważyli w zaroślach odpowiadającą opisowi skradzioną dzień wcześniej koparko-ładowarkę, a w odległości około 50 metrów od niej zagęszczarkę.

Niezależnie od tego, policjanci dalej prowadzili działania pod kątem ustalenia i zatrzymania sprawców przestępstwa. W wyniku przeprowadzonych czynności kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kłobuckiego w wieku 25 i 34 lat. Mężczyźni jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi im nawet 10 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd.

(KWP w Katowicach/aj)

Powrót na górę strony