Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019” również na ekranach Screen Network

Data publikacji 07.08.2019

Polska Policja wraz z firmą Screen Network uruchomiły wspólną akcję mającą na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach poprzez zachęcenie kierowców do zmniejszenia prędkości prowadzonych pojazdów. Mapa Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym będzie codziennie wyświetlana na ekranach Screen Network w oparciu o aktualne dane przekazywane bezpośrednio z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Screen Network rozpoczęło współpracę z Komendą Główną Policji (Biuro Ruchu Drogowego) w ramach wakacyjnej akcji zachęcającej kierowców do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

Do końca wakacji w ogólnopolskiej sieci ponad 20000 ekranów digital OOH, wyświetlana będzie mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Dzięki bezpośredniej współpracy z Biurem Ruchu Drogowego KGP mapa na bieżąco jest aktualizowana o najnowsze dane na temat liczby wypadków śmiertelnych na polskich drogach.

Tabele czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz łączną ich liczbę od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa jest coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywają nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat! Zależy nam, żeby kierowcy zwrócili uwagę na skalę tragedii i pomyśleli, czy nie warto czasem dojechać 5 minut później niż narażać czyjeś życie?

Codzienna aktualizacja danych ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach. Mając na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego Policja podejmuje szereg działań zapraszając do współpracy różne pomioty. Jednym z nich jest Screen Network, który często i chętnie angażuje się w ważne akcje społeczne wykorzystując najnowszą technologię czytania danych i prezentacji istotnych kampanii społecznych.

Zachęcamy do obejrzenia spotu:

https://www.youtube.com/watch?v=CColZ3U_egU&feature=youtu.be

(BRD KGP)

 

Powrót na górę strony