Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmowa z dyżurnym uratowała życie mężczyzny

Data publikacji 08.08.2019

Spokój, opanowanie i doświadczenie dyżurnego chełmskiej komendy uratowało życie 30-latka. Asp. szt. Jan Augustynek po otrzymaniu zgłoszenia o chęci odebrania sobie życia przez mieszkańca gminy Siedliszcze nawiązał z nim telefoniczny kontakt. Blisko półgodzinna rozmowa odwiodła go od tego zamiaru. Mężczyźnie nic się nie stało, został przekazany pod opiekę lekarzy.

Asp. szt. Jan Augustynek pełniący wczoraj (07.08.2019) służbę na stanowisku kierowana otrzymał zgłoszenie o możliwości odebrania sobie życia przez 30-letniego mężczyznę przebywającego na terenie gminy Siedliszcze. Natychmiast skierował do działania policyjne patrole. Liczyła się każda chwila, gdyż nie wiadomo było, w którym kierunku udał się mężczyzna. Dyżurny po kilku nieudanych próbach nawiązał z nim telefoniczny kontakt. Przez blisko pół godziny rozmawiał z nim i odwodzi od tego zamiaru. Uspokojony rozmową powiedział gdzie się znajduje.

Policjanci odnaleźli go na przystanku autobusowym w pobliskiej miejscowości. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń, został przekazany pod opiekę załogi karetki pogotowia.

(KWP w Lublinie/aj)

Powrót na górę strony