Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim służby podsumowały zabezpieczenie Pol'And'Rock Festival

Data publikacji 08.08.2019

XXV, jubileuszowa edycja Pol'And'Rock Festival przeszła do historii. Choć materiały dotyczące działań Policji były realizowane i przekazywane opinii publicznej na bieżąco, to właśnie dziś w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim służby podległe Wojewodzie Lubuskiemu zdały meldunek podsumowując zadania będące w ich kompetencjach.

W poniedziałek /8 sierpnia/ w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim przy udziale Wicewojewody Lubuskiego Wojciecha Perczaka oraz przedstawicieli służb podległych wojewodzie miało miejsce podsumowanie zabezpieczenia Pol'And'Rock Festival. Lubuską Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie, będący zarazem Dowódcą Operacji- mł. insp. Bogdan Piotrowski. To trwająca 8 dni „Operacja Kostrzyn 2019”, w której brało udział 1588 policjantów z garnizonu lubuskiego i innych regionów kraju. Siły gospodarza zostały wsparte policjantami z oddziałów prewencji z Lublina, Krakowa, Katowic, Kielc, Olsztyna, Poznania, Radomia i Wrocławia. Korzystaliśmy również z doświadczonych policjantów z ruchu drogowego z Radomia, Łodzi, Wrocławia, Opola, Kielc, i Warszawy, którzy mieli naprawę sporo pracy.

To trudne, momentami ciężkie służby, gdzie do 18-tysięcznego miasteczka przyjeżdża blisko 300 tys. ludzi. Cel był jeden- zapewnić im bezpieczeństwo. Aby tak się stało współpracowaliśmy z innymi służbami mundurowymi, przedstawicielami wielu innych instytucji oraz służbami organizatora. Praca i wysiłki policjantów podobnie jak w latach poprzednich uzyskały wysoką ocenę. Cieszymy się dużym uznaniem ze strony wszystkich tych, którzy w tym czasie odwiedzają Kostrzyn nad Odrą. Nasza praca była prezentowała w wielu materiałach na bieżąco podczas trwania zabezpieczenia. We wcześniejszym komunikacie podawaliśmy już jak krystalizowało się bezpieczeństwo podczas festiwalu ze szczegółowym rozpisaniem zarejestrowanych zdarzeń:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/30442,Policyjny-raport-ze-zdarzen-na-XXV-PolandRock-Festival.html

Chcieliśmy podziękować wszystkim służbom za tą ciężką pracę. Przy tak wielkiej i skomplikowanej operacji niezwykle istotne są indywidualne umiejętności poszczególnych osób. Ale tylko w zespole są możliwe do wykorzystania w optymalny sposób. Udało się stworzyć dobrą drużynę, która nie tylko wzorowo wypełniła ciążące na niej obowiązki ale i potrafiła cieszyć się z tego co daje społeczeństwu- bezpieczeństwo

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

fot. podkom. Grzegorz Jaroszewicz

 

 

Powrót na górę strony