Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki zdecydowanemu działaniu dyżurnego niedoszły samobójca jest już bezpieczny

Data publikacji 12.08.2019

Dzięki interwencji dyżurnego Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, mieszkaniec powiatu przasnyskiego jest już bezpieczny. Mężczyzna próbował targnąć się na swoje życie. Policjant odwiódł 63-latka od tego zamiaru.

O tym, że mężczyzna chce się powiesić, policjantów poinformował wczoraj po południu sam rozmówca. Oświadczył, że ma problemy i myśli samobójcze. W trakcie rozmowy dyżurny podinsp. Jarosław Michałek zapewniał rozmówcę o wsparciu psychicznym i sposobie rozwiązywania problemów osobistych. Wraz z podinsp. Pawłem Płatosem szybko ustalili dane mężczyzny i przekazali informacje policjantom z Przasnysza. Do działań skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Szybko ustalono, że mężczyzna wyjechał swoim samochodem w kierunku pobliskiego lasu, gdzie chciał popełnić samobójstwo, jednak po prowadzonych rozmowach i przemyśleniu zrezygnował z tego zamiaru. Mężczyzna został otoczony opieką i udzielono mu pomocy lekarskiej.

Dzięki profesjonalizmowi i zdecydowanemu działaniu dyżurnego, który ustalił gdzie się znajduje niedoszły samobójca, mężczyzna jest już bezpieczny.

(KWP zs. w Radomiu/aj)

Powrót na górę strony