Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h

Data publikacji 16.08.2019

Funkcjonariusze ruchu drogowego lubińskiej komendy, którzy pracują w ramach grupy „SPEED”, w trakcie pełnienia służby na drodze S3 w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli w pewnym momencie pędzące z dużą prędkością auto marki Volkswagen. Kierowca tego pojazdu rażąco przekroczył dozwoloną prędkość, w związku z czym został zatrzymany i ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i otrzymał 10 punktów karnych.

Policjanci działający w grupie „SPEED” bez ustanku  realizują zadania, do których zostali powołani, dbając tym samym o bezpieczeństwo osób podróżujących po dolnośląskich drogach. Do tego specjalnego zespołu należą również mundurowi z lubińskiej drogówki. Podczas codziennej służby, zwracają oni szczególną uwagę na kierujących, którzy swoim zachowaniem rażąco naruszają obowiązujące przepisy, tym samym stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Jednym z takich kierowców był 30-letni mieszkaniec powiatu kępickiego, którego jazdę przerwali funkcjonariusze. Mężczyzna pędził drogą S3 z prędkością 191 km/h. W ten sposób przekroczył dozwoloną prędkość o 71 km/h.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że się spieszy, dlatego jedzie tak szybko. W związku ze znacznym przekroczeniem przez niego dozwolonej prędkości został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.32 MB)

Powrót na górę strony