Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratował troje mieszkańców z płonącego domu w Barcicach

Data publikacji 19.08.2019

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji będącego w czasie wolnym od służby policjanta z KP Piwniczna - Zdrój i osób postronnych nie doszło do tragedii. Funkcjonariusz wspólnie z będącymi na miejscu zdarzenia postronnymi osobami wyprowadzili z płonącego budynku matkę z dzieckiem oraz niepełnosprawnego mężczyznę. Sprawna akcja gaśnicza straży pożarnej zapobiegła całkowitemu spaleniu budynku mieszkalnego.

15 sierpnia br. o godz. 18:35 policjant pełniący na co dzień służbę w KP Piwniczna-Zdrój, w czasie wolnym od pracy, przejeżdżając przez miejscowość Barcice zauważył kłęby dymu wydobywające się z budynku gospodarczego przylegającego bezpośrednio do budynku mieszkalnego. Policjant natychmiast zatrzymał się, zadzwonił na numer alarmowy powiadamiając straż pożarną, a następnie wbiegł do budynku mieszkalnego, aby sprawdzić czy w środku nie ma ludzi. Jak sie okazało, w budynku znajdowała się 28-letnia kobieta wraz ze swoim 6-letnim synem oraz 45-letni niepełnosprawny mężczyzna. Policjant poinformował nieświadomą zagrożenia kobietę, że dom się pali i pomógł jej oraz jej dziecku bezpiecznie opuścić budynek. Następnie wrócił po 45-latka, któremu również pomógł wyjść na zewnątrz budynku. Funkcjonariuszowi pomagali okoliczni mieszkańcy, którzy zauważyli dym unoszący się nad budynkami.

Sytuacja była dynamiczna i wymagała natychmiastowej reakcji, ponieważ okazało się że w budynku znajdowały się butle gazowe, które trzeba było natychmiast wynieść i wyłączyć bezpieczniki prądu elektrycznego. Na miejscu pojawiły się również załogi straży pożarnej, które podjęły akcję gaśniczą. 

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariusza i osób postronnych będących na miejscu zdarzenia nikt z przebywających w budynku osób nie ucierpiał, a sprawna akcja gaśnicza straży pożarnej zapobiegła całkowitemu spaleniu budynku mieszkalnego.

(KWP w Krakowie/ mw)

Powrót na górę strony