Aktualności

Policjanci zatrzymali pseudokibiców zakłócających porządek na meczu

Data publikacji 20.08.2019

Podczas meczu piłkarskiego rozgrywanego na stadionie w Oławie. Funkcjonariusze zatrzymali jedenastu pseudokibiców, którzy zakłócili spokój i porządek publiczny. Dodatkowo jeden z nich okazał się być poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Wszyscy zostali ukarani za popełnione czyny.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie wspólnie z policjantami z Oddziałów Prewencji z Wrocławia zatrzymali jedenastu pseudokibiców, którzy podczas imprezy sportowej zakłócili spokój i porządek publiczny. Do zdarzenia doszło na stadionie miejskim w Oławie. W trakcie meczu piłkarskiego pomiędzy kibicami dwóch drużyn doszło do utarczki słownej, a następnie obie grupy dążyły do konfrontacji. Wszystko wyglądało bardzo groźnie, jednak zdecydowane działania policji doprowadziły do szybkiego opanowania sytuacji. W trakcie tych czynności policjanci zatrzymali jedenastu pseudokibiców.

Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego ukarali mandatami karnymi zatrzymane osoby za zakłócenie spokoju i porządku publicznego oraz za zniszczenie mienia. Dodatkowo jeden z zatrzymanych okazał się być poszukiwanym, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony