Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne produkty

Data publikacji 23.08.2019

Policjanci z Wydziałów do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali młodą kobietę. Funkcjonariusze podczas przeszukania jej firmy znaleźli ponad tysiąc nielegalnych części i akcesoriów samochodowych przygotowanych do sprzedaży. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Poznania i Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili i zatrzymali w ostatnich dniach młodą mieszkankę Leszna. Kobieta była właścicielką firmy zajmującej się sprzedażą detaliczną części i akcesoriów samochodowych. Wprowadzała do obrotu gospodarczego zaślepki poduszek powietrznych różnych marek samochodowych, z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci podczas przeszukania jej firmy znaleźli ponad tysiąc takich produktów przygotowanych do sprzedaży.

30-letnia właścicielka firmy została zatrzymana i usłyszała zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu gospodarczego zaślepek jednej z firm, wartych prawie 25 tysięcy złotych. Przedstawiciel tej marki złożył wniosek o ściganie i ukaranie kobiety. Podobne wnioski od pozostałych pokrzywdzonych przedsiębiorstw już spływają do leszczyńskiej Policji. Po zebraniu pełnego materiału dowodowego liczba ogłoszonych 30-latce zarzutów zapewne ulegnie zwiększeniu.

Śledczy uznali, że właścicielka firmy z przestępczego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu. W związku z tym za dokonane przestępstwa grozi jej nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / kp)

 

  • Zabezpieczone nielegalne części samochodowe w kartonie
  • Zabezpieczone nielegalne części samochodowe w kartonie
  • Zabezpieczone nielegalne części samochodowe w kartonie
Powrót na górę strony