Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Głogowscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która włamała się do placówki bankowej

Działania głogowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania członków grupy przestępczej, którzy podejrzani są o włamanie do placówki bankowej na terenie Żukowic. Zatrzymani zostali trzej mężczyźni w wieku 30, 38 i 40 lat. Policjanci podczas realizacji sprawy zabezpieczyli broń palną, amunicję oraz narkotyki. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku lipca br. w Żukowicach na terenie powiatu głogowskiego doszło do włamania oraz kradzieży na terenie placówki bankowej. Sprawcy, zacierając ślady, dokonali podpalenia i zniszczenia pomieszczeń placówki. Policjanci zatrzymali trzech sprawców tego przestępstwa.

Pierwszy z nich, 30-latek, usiłował uciec i staranował policyjny radiowóz. Był pod wpływem narkotyków. Policjanci ujawnili przy nim również substancje zakazane prawem oraz amunicję. Drugi z zatrzymanych 40-latek, również posiadał narkotyki. Przy trzecim zatrzymanym, 38-letnim mieszkańcu powiatu żagańskiego, znaleziono nie tylko broń, ale i środki odurzające.

Cała trójka usłyszała zarzuty włamania do placówki bankowej, kradzieży pieniędzy oraz zniszczenia mienia. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów. Pozostali odpowiedzą dodatkowo za posiadanie broni i amunicji oraz narkotyków. Wszyscy zagrożeni są karami do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • zatrzymany w kajdankach siedzi na krześle
  • różne przedmioty leżące w tylnej części samochodu, na pierwszym planie siekiera
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony