Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy „SPEED” Na straży prawa

Data publikacji 29.08.2019

Policjanci Stargardzkiej drogówki należący do zespołu „SPEED” zatrzymali kolejnych kierujących, którzy naruszyli obowiązujące przepisy. Oprócz wysokiego mandatu na ich konto trafiło 10 punktów karnych. Sprzyjająca pogoda oraz trwające jeszcze wakacje powinny sprzyjać bezpieczeństwu o czym niektórzy niestety zapominają.

Funkcjonariusze stargardzkiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości na odcinku Szczecin - Chociwel. W kierunku Chociwla przemieszczała się kobieta kierująca motocyklem marki Suzuki, która agresywnie prowadziła swój pojazd. Przeprowadzony pomiar pokazał, że 39- latka przemieszczała się z prędkością 196 km/h.

Na tym samym odcinku do kontroli drogowej zatrzymany został kierujący pojazdem marki Citroen. 29-letni mężczyzna poruszał się z prędkością 191 km/h.

Kolejnego kierującego policjanci WRD Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali na odcinku Suchań – Wapnica, gdzie kierujący oplem 49-letni mężczyzna poruszał się z prędkością 179 km/h. Kierowca tak samo jak pozostali ukarany został mandatem karnym oraz otrzymał 10 pkt karnych.

Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do panujących warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku drogowego. Agresywne i niewłaściwe zachowania na drodze stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia kierujących jak i innych uczestników ruchu drogowego.

(KWP w Szczecinie/js)

Powrót na górę strony