Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna nielegalna plantacja zlikwidowana – wspólne działania policji i wojska

Data publikacji 30.08.2019

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej w Trzebnicy wraz z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej ujawnili nielegalną plantację konopi indyjskiej. Zabezpieczono 168 sztuk krzaków tej rośliny, z których można by było uzyskać ok. 4000 porcji handlowych narkotyku. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej w Trzebnicy oraz funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej przeprowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Ujawnili nielegalną plantację konopi indyjskiej. Zabezpieczono 168 szt. krzaków w różnej fazie wzrostu, od 22 cm do 98 cm. Z przejętych nielegalnie uprawianych roślin można byłoby uzyskać ok. 4000 porcji handlowych narkotyku. Wartość rynkowa tych środków zakazanych to ok. 100 000 zł.

W tej chwili trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności w tej sprawie, w tym zatrzymanie osób odpowiedzialnych za to przestępstwo. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast prowadzenie uprawy konopi wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.46 MB)

Powrót na górę strony