Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na rowerze zatrzymał porsche

Data publikacji 30.08.2019

Asp. Artur Wyciszkiewicz, na co dzień policjant rybnickiej drogówki pracujący w grupie SPEED, jechał dopiero do pracy, jednak nie przeszkodziło mu to w zatrzymaniu kierowcy porsche. Policjant zablokował swoim rowerem drogę kierowcy SUV-a i wezwał na miejsce patrol. Jak się okazało, zatrzymanego obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, w trakcie jazdy korzystał z telefonu i wjechał pod zakaz ruchu. Policjant skojarzył samochód i kierowcę, gdyż poprzednio to właśnie on go zatrzymywał.

Do interwencji doszło wczoraj w Rybniku ok. godz.10.30, kiedy to policjant z rybnickiej drogówki jechał rowerem do pracy. W centrum miasta, na ulicy Zamkowej zauważył porsche cayenne, które już kiedyś kontrolował. Przypomniał sobie, że kierowca nie zatrzymał się wtedy do kontroli, ponieważ był w stanie nietrzeźwości. Asp. Artur Wyciszkiewicz natychmiast powiadomił telefonicznie o wszystkim dyżurnego rybnickiej komendy.

Tym razem kierowca porsche wjechał pod zakaz ruchu, a także korzystał z telefonu komórkowego podczas jazdy. Policjant, jadąc za autem w dużym ruchu, był w stałym kontakcie z dyżurnym. W pewnej chwili kierowca porsche zatrzymał się na ulicy Wiejskiej przed przejściem dla pieszych. Ten moment wykorzystał policjant, zajechał mu drogę i polecił, aby 40-latek zjechał na pobocze. Tam wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i czekał na przyjazd swoich kolegów z drogówki.

Zatrzymanemu, za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / kp)

 

  • Asp. Artur Wyciszkiewicz na rowerze przed budynkiem komendy policji
  • Asp. Artur Wyciszkiewicz stoi przy radiowozie
  • Asp. Artur Wyciszkiewicz na rowerze przed budynkiem komendy policji

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.81 MB)

Powrót na górę strony